ARAÇ DEĞER KAYBI TAKİP ve TAHSİL HİZMETLERİ

Aracıma akşam park halinde iken çarpmışlar. Araç Kaza Değer Kaybı Tazminatı talep edebilir miyim?

Kaza çift taraflı olmalıdır. Tek taraflı kazalar ile çarpan kişinin belli olmadığı durumlarda oluşan hasarlar değer kaybı tazminatı talebine konu edilememektedir.

Aracımın kaputunda daha önceki bir kazada hasar meydana gelmişti. Şimdi yine aynı bölgeden hasar aldı. Araç değer kaybı talebinde bulunabilir miyim?

Aracınızda oluşan hasarlı bölgeye ilişkin değişen/onarılan parçanın daha önce başka bir kaza nedeniyle hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Kaza yaptım. Kusurun tamamı karşı tarafta. Yalnız aracım biraz eski. 175.000 km.de . Ne yapabilirim? Değer kaybı isteyebilir miyim?

01.06.2015 tarihinde yürürlüğe giren Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları Ek-1 de 165.000. km üzerindeki araçlarda değer kaybı oluşmayacağı belirtilmektedir. Bu nedenle aracınızın kilometresi de önem taşımaktadır.

Kaza yaptık, aracım onarıldı ve satışını yaptım. Acaba bu kazaya ilişkin değer kaybı tazminatı talep edebilir miyim?

Yasal müracaat tarihinden önce araçta mülkiyet değişikliği yapılmış olmasının bir önemi yoktur. 2 yıllık zamanaşımı süresi içerisindeki tüm kazalara ilişkin değer kaybınızı alabilirsiniz.

Değer kaybı tespiti raporu alındıktan sonra tahsilat ne kadar sürede gerçekleşebilir?

Hukuki süreçlerle ilgili kesin bir süre verilmesi gerçekçi olmayabilir. Ancak takip edilecek sürecin türüne göre 1 ay ile 6 ay arasında sonuçlanacağı öngörülebilir.

Kaza tespit tutanağında % 25 oranında kusurlu olduğum belirtilmiş. Talepte bulunabilir miyim?

Kaza oluşumunda tarafınıza verilen kusur oranı da önem taşımaktadır. Eğer kaza sizin kusurunuz ile oluşmuşsa talepte bulunmanız mümkün değildir. Örneğin kaza sonucu araçta 1000 TL’lik değer kaybı oluşmuşsa ve siz % 25 oranında kusurlu iseniz, 750 TL’lik değer kaybı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aracıma çarptılar. Kaporta boyası yapıldı, tampon değişti. Bu hasarlardan dolayı değer kaybı tazminatı talep edebilir miyim?

Aracınızda meydana gelen plastik parça hasarları, tampon,cam, mekanik, lastik, elektrik-elektronik hasarları ve döşeme hasarları ve vidalı aksamın değiştirilmesi ile onarımın yapılabildiği hasarlar değer kaybı hesaplamasının dışında tutulmaktadır. Tüm bu hususlar uzman sigorta eksperlerinin incelemesi ile belirlenmektedir.

Değer kaybı tazminatı kavramını yeni yeni duymaya başladık. Bundan takribi olarak 2,5yıl öncesinde aracıma çarptılar, ben kusurlu değilim. Talepte bulunabilir miyim?

Kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde yasal talepte bulunmanız gerekirdi. Bu süre geçtikten sonra yapılan başvurular zamanaşımı nedeniyle reddedilecektir.

Karşı tarafın tamamen kusurlu olduğu bir kaza yaşadık. Aracım onarıldı. Değer kaybı tazminatı talep edebileceğimi söylediler. Acaba bu işlemler için ne kadar masraf yapmam gerekir?

Değer kaybı talebinin hiç bir sürecine ilişkin olarak yapılacak tüm masraflar tarafımızca karşılanmakta, sizden masraf olarak hiçbir ödeme alınmamaktadır.

CEVABINI BULAMADIĞINIZ SORUNUZ MU VAR ? BİZE SORUN..

İlettiğiniz sorularınıza bir uzman tarafından 24 saat içinde cevap verilir.

    HEMEN BAŞVUR

    Araç değer takip ve tahsil hizmeti için hemen başvurun.