HİZMETLERİMİZE GENEL BAKIŞ

Araç değer kaybı takip ve tahsilat sürecini online takip edebilmeksürecinde uzman kadrodan destek almaksürecini kolay ve hızlı sonuçlandırmak

ARAÇ DEĞER KAYBI TAZMİNATI NEDİR

Bilindiği üzere bir trafik kazası yaşanması durumunda kaza sonucunda hasar gören araçlar servise götürülerek onarımları yaptırılır. Bu onarım sırasında araçların kazadan kaynaklı tüm sorunları giderilmiş olur. Ancak onarıma rağmen araç artık kazalı olduğu için ikinci el araç statüsüne inmiş olmaktadır. Aracın değeri bu durumda kazasız halline göre düşmüş olacaktır. Söz konusu hasar ufak dahi olsa alıcılar bu kazadan dolayı psikolojik olarak etkilenmekte ve aracın gerçek değerinden daha ucuza alma eğilimine girmektedirler. Zira alıcılar için bu husus çok önem taşımakta, aracın herhangi bir kazaya karışıp karışmadığı ya da üzerinde sonradan yapılmış bir boya olup olmadığı tanıdık servislere ye da oto analiz firmalarına götürülerek inceleme yapıldıktan sonra alıma karar verilmektedir. Bu durum aracın satılmasını zorlaştırır ve 2. El satış değerini düşürdüğü için maddi değer kaybı yaşatır. Araç değer kaybı tazminatı ile, araç sahiplerinin, kusurlu olmadıkları hasarlar ile ilgili, bu mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanmaktadır.

ARAÇ DEĞER KAYBI TAZMİNATI KİMDEN TAHSİL EDİLİR

Bilinenin aksine İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (KASKO) poliçelerine dayalı olarak değer kaybı talebinde bulunulamaz. Bu tazminat türü kasko poliçelerinin genelinde teminatına dahil değildir.
Araç değer kaybı taleplerinde sorumlular; Kusuruyla kaza oluşumuna sebebiyet veren karşı aracın ruhsat sahibi, Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Trafik) poliçesini düzenleyen sigorta şirketi ve araç sürücüsü müteselsilen sorumludur.

ARAÇ DEĞER KAYBI TAZMİNAT TALEPLERİNDE ZAMANAŞIMI

Kaza tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde yasal talep haklarınızı kullanabilirsiniz. Bu süreyi aşan araç değer kaybı tazminat taleplerinde, zamanaşımından dolayı talepte bulunulamayacaktır.

SÜREÇLERİMİZ-SİSTEMİMİZ

Aracınıza ilişkin başvuru formunu doldurmanız ve tarafınızda mevcut belge/fotoğrafları ekinde göndermeniz halinde, dosyanız derhal işleme alınmakta ve uzman sigorta eksperimize iletilmektedir. Kazaya ilişkin hususlar ve aracınızda yapılan onarım süreçleri incelenerek değer kaybı oluşup oluşmadığı tespit edilmektedir.

Yaklaşık değer kaybı tutarı tarafınıza bildirildikten sonra, bizimle çalışmaya karar vermeniz halinde, yasal müracaatları takip edebilmemiz için anlaşmalı avukatlarımıza vekaletname çıkartmanız gerekecektir. Bu vekaletnameyi “Aracımda meydana gelen değer kaybının tahsili “ ile sınırlı tutarak vermeniz de mümkündür.

Belirtilen tüm bu aşamalarda tarafınızdan hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

Sigorta şirketinden ya da sigorta şirketince ödeme yapılmaması halinde yasal yollara müracaat ile yapılacak tahsilat üzerinden; araç değer kaybı tazminatı tahsili gerçekleştikten sonra hizmet ücreti alınmaktadır.

HİZMET BEDELİ :

% 15
Araç değer kaybı tazminatı taleplerinde
yapılan tahsilat sonrasında ücretlendirilir.

HEMEN BAŞVUR

Araç değer takip ve tahsil hizmeti için hemen başvurun.

SORULARINIZ MI VAR ?

Sık sorulan sorular bölümünde cevap bulabilirsiniz.